Підприємства з розливу води

Підприємства з розливу води

«Питна вода має бути чистою та безпечною» – це аксіома. Однак досягти такого результату найчастіше непросто, оскільки нині у природі існує дуже обмежена кількість джерел прісної питної води, яку без ризику здоров'я можна було б вживати без очищення. Наприклад, поширене переконання, що підземна вода за визначенням безпечна та корисна для здоров'я, невірно – у воді може бути підвищена концентрація токсичних домішок.


У будь-якому випадку, в результаті обробки повинна виходити вода, що відповідає вимогам чинних нормативних документів. Основним документом, що регламентує нині якість води, придатної для вживання людиною, є СанПіН 2.2.4.-171-10, затверджений 12 травня 2010 року, який замінив ГОСТ 2874-82 та СанПіН № 383. Отже, ґрунтуючись на цих стандартах якості, проектується система водопідготовки питної води.


  • У кожному даному випадку потрібен індивідуальний підхід до технологічного процесу підготовки води. Не можна забувати і про те, що більшість солей, розчинених у воді, неорганічного походження і не є корисними для організму людини.
  • Водночас часто потрібно, щоб у воді були присутні корисні речовини в певних кількостях, дотримувалося конкретного pH.
  • Залежно від типу джерела водопостачання, схеми водопідготовки питної води поділяються на схеми з поверхневих та підземних вод.


Найбільш поширеними забрудненнями у підземних водах є домішки заліза, марганцю, нітратів, аміаку, бору, брому, сірководню. Крім того ці води найчастіше мають підвищену жорсткість, лужність і солевміст, високими значеннями хлоридів і сульфатів. Однак каламутність, кольоровість, окислюваність та бактеріологічні показники зазвичай значно нижчі від норми, особливо для свердловин глибоких горизонтів. Для водопідготовки питної води застосовують залежно від забруднювачів: окислення та видалення заліза, марганцю та сірководню на каталітичних завантаженнях, зниження солевмісту та очищення від забруднювачів (важкі метали, радіоактивні елементи, борати, броміди тощо) методом зворотного осмосу.


На відміну від підземних поверхневі води неблагополучні щодо завислих речовин, кольоровості, запахів та вмісту органічних речовин. Вони характеризуються сезонними сплесками розмноження фіто- та зоопланктону, а також бактеріальним та вірусним забрудненнями. Тут потрібно проводити знезараження та освітлення, і, якщо необхідно, у мінералізованих річках – корекцію хімскладу. Застосовуються технології як класичні – об'ємна та контактна коагуляція, так і сучасні – мікрокоагуляція з ультрафільтрацією.


Нашим підприємством напрацьовано багаторічний досвід отримання питної води із свердловинної (артезіанської) води, джерел, колодязів, каптажів, річок, озер.

Нижче наведено список підприємств з розливу води, на яких встановлене наше водоочищення:

  1. Встановлення знезалізнення води на підприємстві з розливу мінеральної води "Ізумруд" (Україна, Полтавська обл., м. Кременчук);
  2. Встановлення озонування води на підприємстві з розливу води "Тивей-Україна" вода "Еден" (Україна, м. Київ);
  3. Встановлення освітлення, пом'якшення, сорбційного очищення на активованому вугіллі, обернеосмотичного знесолення, знезараження вхідної/вихідної води озоном на підприємстві з розливу води "Еталон" (Україна, м. Київ);
  4. Встановлення озонування води на підприємстві з розливу води "Міленіум" (Україна, м. Луганськ);
  5. Встановлення знезалізнення, пом'якшення та озонування для підприємства з розливу води IDS "Aqua Service" вода "Аляска" (Україна, Херсонська обл., м. Гола Пристань);
  6. Встановлення знезараження підготовленої води на заводі з виробництва безалкогольних напоїв «Куяльник» (Україна, м. Одеса);
  7. Встановлення знезалізнення, пом'якшення, демінералізації води зворотним осмосом та озонування води на підприємстві з розливу води "Ворзель", вода «Живе джерело» (Україна, Київська обл., м. Ворзель);
  8. Встановлення знезалізнення, пом'якшення, демінералізації води зворотним осмосом та озонування води на підприємстві з розливу води "Росяна" (Україна, м. Київ).